česky english  New Jersey Devils

17. leden 2010 / PATRIK ELIÁŠ - „TAKOVÉ ZÁKROKY DO SPORTU NEPATŘÍ“

Po prvních dvaceti minutách zápasu New Jersey Devils proti Colorado Avalanche byl stav 0 : 2. PATRIK ELIÁŠ šel na led hned na začátku druhé třetiny. Dostal se k puku a vyvážel ho do obranného pásma soupeře. V okamžiku, kdy byl na modré čáře, přišla obrovská rána! Hráč Avalanche R. Wilson neuvěřitelně zákeřně srazil Patrika ranou ramenem do krku. Patrik upadl na led, kde bezvládně ležel několik minut. Lékaři mu poskytli nezbytné ošetření, po té ho převezli do kabiny, kde provedli rentgenové vyšetření krku a následně pak v nemocnice CT hlavy. Naštěstí se žádná vážnější zranění nepotvrdila. Patrik odcestoval s týmem zpět do New Jersey, kde v současné chvíli odpočívá a vzpamatovává se z brutálního zákroku, kterých ve svém hokejovém životě naštěstí moc nezažil!

Ten zákrok byl dost tvrdý, myslím, že něco takového do sportu nepatří. Moc si toho nepamatuji, ale vím, že když mě vedli kabinou Colorada, tak tam byl Milan Hejduk a ptal se „Eli, Eli jsi v pořádku?“ Je pro mě teď nejdůležitější, že vyšetření žádná vážná zranění nepotvrdila. Věřím, že otřesená hlava a ztuhlý krk budou za pár dní v pořádku, brzo se budu moci vrátit k týmu a především se dobře připravit na olympiádu ve Vancouveru.Všem děkuji za projevenou podporu a povzbuzení “ řekl PATRIK ELIÁŠ. Video na youtube.com.

Wilsonův faul na Patrika pomstil jeho spoluhráč Mark Fraser. Video na youtube.com. (PaD)

31. prosinec 2014V posledním letošním utkání prohráli New Jersey Devils na ledě týmu Detroit Red Wings 1:3.

30. prosinec 2014Hokejisté New Jersey Devils zvítězili nad týmem Pittsburgh Penguins 3:1.