česky english  New Jersey Devils

19. únor 2013 / TÝDENNÍ REKAPITULACE (12. - 18. února)

Po šestnácti odehraných zápasech má Patrik na kontě 19 bodů (4 góly a 15 asistencí), čímž vede kanadské bodování Devils a v celkovém pořadí NHL je na 9. místě.

Devils vs. Hurricanes

Úterý, 12 února 2013

Výsledek: Devils 2 – Hurricanes 4

Po pěti výhrách v řadě Devils ukončili vítěznou sérii prohrou 2-4 proti Carolině na domácím ledě. Patrik v tomto zápase zaznamenal asistenci v přesilovce v první třetině na Kovalčukovu gólovou střelu od modré čáry na 1-0. Tato branka ještě musela být potvrzena videorozhodčím, protože puk velmi rychle vyletěl ven z brány.

Devils vs. Flyers

Pátek, 15. února 2013

Výsledek: Devils 5 – Flyers 3

Na tomto zápase byly zajímavé dvě věci, a to, že za celé utkání mezi těmito rivaly byli vyloučeni pouze dva hráči, přestože v minulém vzájemném zápase padlo 70 trestných minut. Druhou zajímavostí je, že Patrik proti svému neoblíbenému soupeři v zápase zaznamenal 3 body (1 gól a 2 asistence) a byl hlavním strůjcem obratu Devils z 1-3 na 5-3.

Patrikův vyrovnávací gól padl na konci 2. třetiny. Kovalčuk nahrál #26 mezi kruhy a Patrikova střela z první prošla Bryzgalovovi kolem ruky za brankovou čáru. Patrikova první asistence byla přihrávka na vítězný gól D. Clarksona, a druhá, na gól Steva Berniera do prázdné branky. Patrik byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Islanders vs. Devils

Sobota, 16. února 2013

Výsledek: Islanders 5 – Devils 1

V zápase, ve kterém Devils podlehli týmu z Long Islandu, Patrik zaznamenal jeden bod za nahrávku na gól M. Židlického ve 3. třetině na 3-1. Patrik na sebe při přesilovce nalákal hráče Islanders a nahrál pod jeho hokejkou na volného M. Židlického, který střelou o tyčku skóroval. Přestože měli Devils v zápase spoustu šancí a 31 střel na bránu, tak proti Islanders prohráli 5-1.

Devils vs. Senators

Pondělí, 18. února 2013

Výsledek: Senators 2 – Devils 1(SN)

Devils od 2. minuty vedli, ale nakonec zápas před 17 625 diváky prohráli 2-1 na nájezdy. Ďáblové celý zápas bránili hubené vítězství, ale ve 3. třetině překonal v tomto zápase výborného M. Brodeura kapitán Senators Alfredsson, který srovnal skóre. Při samostatných nájezdech byl však úspěšnější soupeř.

“Snažili jsme se, ale nepodařilo se nám kontrolovat hru a bez puku na hokejce to prostě nejde. Musíme zase začít vyhrávat a hokejem se bavit” řekl po prohraném zápase Patrik Eliáš.

(Matěj Drtina)

31. prosinec 2014V posledním letošním utkání prohráli New Jersey Devils na ledě týmu Detroit Red Wings 1:3.

30. prosinec 2014Hokejisté New Jersey Devils zvítězili nad týmem Pittsburgh Penguins 3:1.