česky english  New Jersey Devils

11. březen 2013 / TÝDENNÍ REKAPITULACE (7. - 11. března)

Ve 26 zápasech letošní sezóny NHL nasbíral Patrik 25 bodů (8 gólů a 17 asistencí) a stále mu patří 1. místo v bodování Devils. Ve statistikách celé NHL je na 21. místě a je druhým nejproduktivnějším českým hokejistou za Jakubem Voráčkem, na kterého ztrácí 4 body. Ve třech posledních zápasech dal Patrik dvě branky a proměnil další dva důležité samostatné nájezdy. New Jersey Devils je stejně jako minulý týden na 7. příčce ve Východní konferenci.

Devils vs. Sabres

Čtvrtek, 7. března 2013

Výsledek: Devils 3 – Sabres 2 (SN)

Po bezbrankové první třetině tohoto utkání poslal Sabres do vedení T. Vanek, který v 28. minutě při přesilovce propálil Hedberga. Buffalo navýšilo své vedení na 0–2 v 50. minutě, ale o pár minut později snížil stav zápasu při přesilovce Devils A. Henrique.. Na konci zápasu byl Hedberg odvolán z branky, aby se Devils pokusili dát vyrovnávací gól. To se také povedlo, v čase 58:54 srovnal skóre Patrik Eliáš, když dorazil Clarksonovu střelu, kterou brankář Sabres vyrazil. V prodloužení branka nepadla, a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, stejně jako při posledním duelu s Buffalem, který Sabres vyhráli 4–3 po SN. Dnes ovšem vyhráli Devils díky proměněným nájezdům Davida Clarksona a Patrika Eliáše, který krásnou forhendovou kličkou překonal Millera a potvrdil výhru Ďáblů.

Patrik, který byl vyhlášen první hvězdou zápasu a po zápase řekl: "Konečně! Jsem moc rád, jak jsme se s tím popasovali a že jsme to ještě otočili. Bylo to cenné vítězství a doufám, že nás to nakopne i do dalších zápasů".

Patrikův gól proti Buffalu

Hurricanes vs. Devils

Sobota, 9. března 2013

Výsledek: Hurricanes 6 – Devils 3

Devils vykročili do druhé poloviny základní části NHL ne příliš úspěšně. Po dvou třetinách byl v RBC Centre v Raleigh v Severní Carolině stav 5–1 pro domácí tým. Po 22 vteřinách třetí části dal svůj druhý gól v zápase I. Kovalčuk a snížil tak stav utkání. Devils se celou třetí třetinu snažili přidat další góly a dostávali Hurricanes pod tlak. Tomu také odpovídal počet střel na branku v posledním dějství, který byl 11–4 ve prospěch Ďáblů. Snížit na rozdíl dvou branek se povedlo v 45. minutě Patrikovi, který krásně tečoval střelu Marka Židlického a puk vymetl levý horní roh branky Hurikánů. Další gól se už New Jersey dát nepodařilo. Skóre na 6-3 upravil Jiří Tlustý, který vstřelil do prázdné branky svůj druhý gól v zápase.

Patrikův gól proti Hurricanes

Devils vs. Jets

Neděle, 10. března 2013

Výsledek: Devils 3 – Jets 2 (SN)

Po úvodní třetině Devils vedli nad Winnipegem 2-1, ale náskok mohl být ještě větší, protože New Jersey mělo spoustu dalších šancí a také několikrát trefilo brankovou konstrukci. Na konci druhé třetiny srovnal na 2-2 E. Kane a po bezgólové třetí třetině šel zápas do prodloužení. V dalších pěti minutách branka opět nepadla, a tak duel dospěl k samostatným nájezdům. V nich jako jediný uspěl Patrik Eliáš, který dal po kličce Pavelcovi „jesle“ a rozhodl o výhře Devils. „Najel jsem si z levé strany, přebruslil doprava a pokusil jsem se tím vytvořit prostor. Snažil jsem se rozpohybovat brankáře a pak něco udělat. Jsem rád, že to vyšlo“, zhodnotil Patrik po zápase svůj nájezd.

(Matěj Drtina)

31. prosinec 2014V posledním letošním utkání prohráli New Jersey Devils na ledě týmu Detroit Red Wings 1:3.

30. prosinec 2014Hokejisté New Jersey Devils zvítězili nad týmem Pittsburgh Penguins 3:1.