česky english  New Jersey Devils

19. březen 2013 / TÝDENNÍ REKAPITULACE (12. - 18. března)

Po 29 odehraných zápasech má Patrik na kontě 27 kanadských bodů za 9 branek a 18 asistencí. V statistikách New Jersey Devils si stále drží první příčku. Devils jsou ve Východní konferenci na 8. místě, což je poslední příčka, která zaručuje Play-off.

Devils vs. Flyers

Středa, 13. března 2013

Výsledek: Devils 5 – Flyers 2

Ve středu nastoupili Devils proti svému rivalovi z Philadephie a už po 122 sekundách se domácí radovali z prvního gólu. Po menším závaru před brankou Bryzgalova vybruslil s pukem Patrik Eliáš a vstřelil úvodní branku utkání. V 10. minutě srovnal skóre při přesilovce Flyers Jakub Voráček, ale za dalších 36 sekund Ďáblové opět vedli. Adam Henrique nastřelil puk na bránu, hráč Flyers střelu ztečoval a Devils šli do vedení 2-1. Na gólu si Patrik připsal asistenci. Na konci první části ještě v oslabení unikl všem hráčům I. Kovalčuk a navýšil skóre. Ve druhé třetině padla jenom jedna branka, kterou po hezké individuální akci vstřelil útočník Devils A. Loktionov. New Jersey se povedl i vstup do posledního dějství, protože po 66 vteřinách zvýšil na 5-1 svým druhým gólem v zápase Henrique. Flyers se povedlo jen snížit na konečné skóre 5-2.

Patrik, který v zápase zaznamenal dva body po zápase řekl: „Hrát v jejich domácím prostředí bude těžké, ale obvykle se nám proti nim daří. Je příjemné, že se nám v tabulce dívají na záda“ .

Patrikův gól proti Flyers

Flyers vs. Devils

Pátek, 15. března 2013

Výsledek: Flyers 2 – Devils 1 (SN)

Devils hráli proti Flyers podruhé v tomto týdnu, tentokrát se ale hrálo v Philadelphii a domácí tým v ne příliš atraktivním zápase vyhrál 2-1 na nájezdy. V 16. minutě si pohráli hráči Flyers s obranou Devils a M. Talbot vstřelil úvodní branku zápasu. Ve druhé třetině srovnal stav David Clarkson, který tečoval Salvadorovu střelu od modré čáry. Třetí třetina byla stejně jako prodloužení bezbranková, a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V této individuální dovednosti byli lepší Flyers a připsali si tak bod navíc. Patrik byl v zápase aktivní, měl čtyři střely na bránu, ale gól se mu dát nepodařilo.

Devils vs. Canadiens

Sobota, 16. března 2013

Výsledek: Devils 1 – Canadiens 2

V sobotu nastoupili Devils v domácím vyprodaném Prudential Centre proti kanadskému Montrealu. Jediný gól v první třetině padl z hole C. Armstronga, který poslal Canadiens do vedení. Ve druhém dějství srovnal na 1-1 obránce Devils P. Harrold, který při přesilovce propálil C. Price. Zápas rozhodl v 47. minutě Tomáš Plekanec, který tečoval střelu a zaznamenal tak vítěznou branku. Přestože byli Devils v zápase lepším týmem, čemuž odpovídal i počet střel na bránu 33-22 ve prospěch Ďáblů, tak prohráli nad Canadiens 1-2.

(Matěj Drtina)

31. prosinec 2014V posledním letošním utkání prohráli New Jersey Devils na ledě týmu Detroit Red Wings 1:3.

30. prosinec 2014Hokejisté New Jersey Devils zvítězili nad týmem Pittsburgh Penguins 3:1.