česky english  New Jersey Devils

26. březen 2013 / TÝDENNÍ REKAPITULACE (19. - 26. března)

Po 33 odehraných utkáních v této sezóně mají New Jersey Devils na kontě 37 bodů a drží si sedmou pozici ve Východní konferenci. Patrik Eliáš nechyběl ani v jednom utkání Ďáblů a dosud si připsal 29 kanadských bodů za 10 gólu a 19 asistencí. Díky tomu je v bodování stále nejlepší z hráčů Devils a v celkových statistikách NHL je na 26. pozici.

Devils vs. Rangers

Úterý, 19. března 2013

Výsledek: Devils 2 – Rangers 3

V tomto zápase, mezi dvěma odvěkými rivaly, byla jednoznačně nejzajímavější první třetina. První branka utkání padla velice kuriózním způsobem ve 12. minutě při přesilovce Devils. Johan Hedberg, který byl vyjetý před brankou rozehrával puk, ale omylem ho napálil do jednoho z hráčů Rangers. Ten se snažil udělat Hedbergovi kličku, brankář Devils mu puk vypíchnul, ale po menším závaru u mantinelu opět vybojoval puk jeden z hráčů New Yorku a padáčkem nahrál před bránu Del Zottovi, který baseballovým způsobem uklidil puk do brány a poslal Rangers do vedení 1-0. V 16. minutě měli Ďáblové další přesilovku, kterou využili díky T. Zajacovi, který propálil Lundqvista. O další minutu později svítil na kostce nad ledem stav 1-2, ale v čase 17:13 byl stav zápasu opět vyrovnaný díky gólu Volčenkova. Ve druhé třetině gól nepadl. V 48. minutě chytrou pozemní střelou skóroval Rick Nash a rozhodl tak o výhře Rangers 3-2.

Hurricanes vs. Devils

Čtvrtek, 21. března 2013

Výsledek: Hurricanes 4 – Devils 1

Poprvé po dlouhé pauze nastoupil do brány Devils opět Martin Brodeur a byl to návrat velice vydařený. Na začátku zápasu hráli Devils přesilovku, když najednou jeden z Ďáblů fauloval a byl signalizován trest. Brankář Hurricanes vyjel z brány, aby naskočil hráč navíc, ale Staalovi se nepovedla křižná přihrávka dozadu a puk doklouzal až do prázdné domácí brány. A jelikož poslední z hráčů Devils, kdo se dotkl puku, byl Marty Brodeur, tak byl gól připsán právě brankáři Devils. Ve druhé třetině New Jersey zvýšilo dvěma slepenými gólu stav zápasu na 3-0. Při třetím gólu si připsal asistenci Patrik Eliáš, když přihrál skórujícímu P. Harroldovi. V poslední třetině padl jeden gól na každé straně, a tak konečný stav byl 4-1 pro Devils. První hvězdou zápasu byl vyhlášen výborný Brodeur, který navíc ještě skóroval.

Devils vs. Panthers

Sobota, 23. března 2013

Výsledek: Devils 2 – Panthers 1

V neděli nastoupili Devils proti Floridě a připsali si vítězství 2-1. První gól zápasu si připsal Patrik Eliáš, když na začátku druhé třetiny dostal nahrávku mezi kruhy od T. Zajace a Patrik výborně zakončil mezi betony brankáře Panthers. Tento gól byl Patrikův desátý v sezóně. O deset minut později zvýšil na 2-0 David Clarkson, když dotlačil puk až do brány. V čase 39:50 Florida dala poslední branku zápasu po nepovedené Brodeurově rozehrávce.

Video - Patrikova branka proti Floridě

Senators vs. Devils

Pondělí, 25. března 2013

Výsledek: Senators 3 – Devils 2 (SN)

Devils nastoupili v hlavním kanadském městě proti místním Senators a ze zápasu si odnesli jeden bod, protože prohráli 3-2 na samostatné nájezdy. Ottawa se brzy ujala vedení, když ve 3. minutě skóroval Phillips. New Jersey srovnalo ve 36. minutě, ale 17 vteřin před koncem druhé třetiny Devils inkasovali. Vyrovnávací branku na 2-2 dal v 47. minutě po krásné individuální akci český bek Marek Židlický. Skóre se už nezměnilo, a tak po bezbrankovém prodloužení musely rozhodnout nájezdy. V této „loterii“ byla lepší Ottawa, která tak porazila Ďábly 3-2 po SN.

(Matěj Drtina)

31. prosinec 2014V posledním letošním utkání prohráli New Jersey Devils na ledě týmu Detroit Red Wings 1:3.

30. prosinec 2014Hokejisté New Jersey Devils zvítězili nad týmem Pittsburgh Penguins 3:1.