česky english  New Jersey Devils

2. duben 2013 / TÝDENNÍ REKAPITULACE (27. března - 2. dubna)

Devils mají za sebou 36 zápasů a na kontě 39 bodů. Díky tomu jsou na sedmé pozici Východní konference a druzí v Atlantické divizi. Patrik nasbíral 30 bodů (10 gólů a 20 asistencí) a je na 35. místě v kanadském bodování NHL jako nejlepší z hráčů New Jersey a druhý nejlepší Čech.

New Jersey mělo od 26. do 28. března tři dny volna, které v jinak nabytém programu hráči využili k regeneraci na Floridě. Jelikož si I. Kovalčuk poranil rameno, tak Patrik nastupuje v první útočné formaci Devils. Poslední zápasy se Ďáblům moc nevydařily, protože čtyřikrát za sebou prohráli (z toho třikrát v prodloužení), takže je čekají důležité a určitě napínavé zápasy do 27. dubna, kdy končí základní část NHL.

Lightning vs. Devils

Pátek, 29. března 2013

Výsledek: Lightning 5 – Devils 4 (SN)

Ďáblové po třech dnech volna nastoupili proti Tampě a v zápase plném zvratů nakonec prohráli na nájezdy. Góly začaly padat až ve druhé třetině. Během 51 vteřin šlo New Jersey do vedení 2-0 díky úspěšné trefě A. Loktionova a proměněnému trestnému střílení T. Kostopoulose, který dal svojí první branku v dresu Devils. Tampa Bay ale brzy vyrovnala, ovšem po 40 minutách byl stav 2-3 díky přesilové brance Andyho Greena. V 43. minutě zvýšil na 4-2 R. Carter, ale Lightnings se podařilo snížit díky Stevenu Stamkosovi, který chytrou střelou překonal Brodeura. V poslední minutě hrála Tampa bez brankáře a se šesti hráči si vytvořila v pásmu New Jersey veliký tlak, který využila 16 vteřin před koncem a srovnala tak na 4-4. Prodloužení bylo bez gólů a tak rozhodly nájezdy, ve kterých byla úspěšnější Tampa Bay.

Panthers vs. Devils

Sobota, 30. března 2013

Výsledek: Panthers 3 – Devils 2 (PP)

Po prohře s Tampou se Devils přesunuli do jihovýchodní části Floridy do města Sunrise poblíž Miamy, kde hrají své domácí zápasy Panthers, kteří jsiz na chvostu celé NHL. Ďáblové začaly zápas velmi dobře. Ve 4. minutě si s obranou Panterů pohrála třetí útočná formace Devils a otevřela tak skóre. Floridě se ale v přesilovce v 13. minutě podařilo srovnat. Ve druhém dějství branka nepadla. Ve 3. třetině využili Devils jednu ze svých přesilovek a S. Bernier si připsal svůj druhý gól v zápase. New Jersey opět nezvládlo konec zápasu, protože v čase 59:33 Panteři vyrovnali při hře bez brankáře. Ve 2. minutě prodloužení zápas ukončil Kulikov a závěrečný stav byl tedy 3-2 po prodloužení pro domácí Floridu.

Devils vs. Islanders

Pondělí, 1. dubna 2013

Výsledek: Devils 1 – Islanders 3

Na Velikonoční pondělí se v Newarku střetli dva rivalové – domácí Devils proti hostujícím Islanders. Už po 52 vteřinách Islanders „nadělili“ domácím gól na 0-1. Po konci první třetiny vedl NYI 2-0. V 29. minutě Devils snížili, díky pěkné kombinaci, jejíž strůjcem byl Patrik Eliáš. Patrik nahrál při úniku 2 na 1 mezi kruhy do gólové pozice Ponikarovskému, který Nabokova překonal. V poslední třetině ještě skóroval při přesilovce John Tavares, a tak konečný stav byl 3-1 pro Islanders.

Video - Patrikova gólová asistence proti Islanders

(Matěj Drtina)

31. prosinec 2014V posledním letošním utkání prohráli New Jersey Devils na ledě týmu Detroit Red Wings 1:3.

30. prosinec 2014Hokejisté New Jersey Devils zvítězili nad týmem Pittsburgh Penguins 3:1.