česky english  New Jersey Devils

10. duben 2013 / TÝDENNÍ REKAPITULACE (3. - 10. dubna)

Devils zatím odehráli 39 zápasů, z nichž vytěžili 40 bodů, ale kvůli aktuální sérii sedmi proher v řadě, která je nejdelší od roku 1986, spadli v tabulce Východní konference na druhou nepostupovou a celkově 10. příčku. Patrik Eliáš je stále nejproduktivnějším hráčem Devils díky 30 kanadským bodům.

Tento týden skončilo v NHL přestupové období a jediným hráčem, kterého New Jersey získalo je 38letý Kanaďan Steve Sullivan, který přišel z Phoenixu Coyotes. Největším problémem Devils je trápení se v koncovce. Důkazem je, že v posledních třech zápasech mělo NJD průměr 36 střel na branku, ale pouze jeden vstřelený gól na zápas a to je opravdu málo. Doufejme, že se koncovka Ďáblů zlepší a budou mít i potřebné štěstí, které budou v tuhém boji o Play-off určitě potřebovat.

Bruins vs. Devils

Čtvrtek, 4. dubna 2013

Výsledek: Bruins 1 – Devils 0

V bostonské TD Garden se odehrál souboj mezi dvěma nejlepšími Čechy v historii NHL – Patrikem Eliášem a Jaromírem Jágrem, kterého v přestupním období získali z Dallasu medvědi z Bostonu. Jediný gól v utkání vstřelil trochu kuriózním způsobem právě Jaromír Jágr, když srazil puk do brány bruslí, ale jelikož neprovedl bruslí aktivní pohyb k bráně, tak gól byl bez pochyb regulérní. Přestože v tomto duelu padla pouze jedna branka, tak se nejednalo o nudný zápas. Devils vystřelili na bránu Bruins 40 střel, ale ani jedna neskončila v bráně, pouze trefili 2x brankovou konstrukci. Patrik patřil v zápase mezi nejlepší hráče na ledě – měl 5 střel na branku a vymyslel několik pěkných akcí a přihrávek, ale díky výbornému T. Raskovi bylo konečné skóre 1-0.

Po zápase Patrik řekl: „V zápase jsme si vytvořili hodně dobrých šancí, ale nemůžete vyhrávat když dáte jeden nebo žádný gól. Do konce nám nezbývá moc zápasů, takže každý teď' musíme odehrát tak, jako kdyby byl tím posledním. Je třeba zůstat být pozitivní a věřit si.“

Devils vs. Maple Leafs

Sobota, 6. dubna 2013

Výsledek: Devils 1 – Maple Leafs 2

Proti Torontu nastoupil za Devils poprvé S. Sullivan, kterého získalo New Jersey v zimním přestupním období. Už ve 4. minutě padl první gól zápasu a to z hole L. Komarova, který díky teči poslal Maple Leafs do vedení. Ve 3. třetině přidalo Toronto další branku. Devils se už jenom podařilo snížit díky D. Clarksonovi na konečný výsledek 1-2. Domácí New Jersey bylo v zápase opět aktivnější, mělo o 10 střel na branku více než soupěř, ale kvůli špatné koncovce vstřelilo pouze jeden gól.

Sabres vs. Devils

Neděle, 7. dubna 2013

Výsledek: Sabres 3 – Devils 2 (SN)

New Jersey nastoupilo v Buffalu proti domácím Sabres a po první třetině byl stav nerozhodný 1-1. Za Devils vstřelil první gól S. Sullivan. Ve druhé třetině poslal Buffalo do vedení S. Ott, ale v 46. minutě srovnal na 2-2 v oslabení M. Fayne. Skóre se už nezměnilo, a tak přišlo na řadu prodloužení, které bylo také bezbrankové. V samostatných nájezdech byli úspěšnější Sabres a připsali si tak bod navíc.

(Matěj Drtina)

31. prosinec 2014V posledním letošním utkání prohráli New Jersey Devils na ledě týmu Detroit Red Wings 1:3.

30. prosinec 2014Hokejisté New Jersey Devils zvítězili nad týmem Pittsburgh Penguins 3:1.