česky english  New Jersey Devils


17. duben 2013 / ROZHOVOR: Patrik Eliáš o mistrovství světa a o aktuální situaci v Devils


Za sedmnáct let, co hraje NHL, nezažil Patrik Eliáš situaci podobnou té, v níž se právě s hokejisty New Jersey nachází. Ďáblové soupeře přehrávají, přestřílejí a na konci utkání jedou z ledu s porážkou. V pondělí v Torontu už byla desátá v řadě a tak je tým z Newarku už takřka jistě bez play off. Náladu by si mohl sedmatřicetiletý útočník spravit na mistrovství světa. Bez nové smlouvy by byl ale start ve Švédsku pro Eliáše příliš velkým riskem.

Když se ze zámořské inspekce vrátil reprezentační kouč Alois Hadamczik, bylo na něm znát, jak rád by měl vás a vašeho spoluhráče Marka Židlického na mistrovství světa. Jenže stávající smlouva s Devils vám doběhne s koncem sezóny a novou zatím nemáte. To bude asi problém, že?

S panem Hadamczikem jsme mluvili na rovinu. My jsme s Markem ve stejné situaci. On je trochu rozdíl jet na mistrovství, když vám končí smlouva a je vám pětadvacet. I kdyby se tomu hráči něco stalo, tak může mít před sebou deset let kariéry. Pro nás se Židlou to ale bude nejspíš poslední kontrakt v NHL. I kdyby nás pojistili, tak jde spíš o tu šanci hrát v zámoří ještě dva tři roky. Takhle jsme to řekli na rovinu. Je to škoda, když je zrovna šance reprezentovat. Pokud bychom se ale zranili, máme smůlu. Dostali bychom peníze od pojišťovny, ale v NHL už by s námi nikdo smlouvu nepodepsal.

Navíc nálada je teď u vás v klubu asi na bodu mrazu...

To ani ne. Co se týká situace kolem play off, není to dobré. Ale za tu spoustu sezón jsem fakt nezažil obdobnou věc. Hrajeme devět zápasů, a kromě jednoho proti Islanders, jsme všechny týmy přestříleli, měli jsme spoustu šancí, jen nejsme schopní dávat góly a dotáhnout zápas k výhře. Není to ale o tom, že bychom hráli špatný hokej, nebo se nám nedařilo.

Co na tu sérii proher říkají trenéři?

Ti už taky nevědí, jak to zlomit, co poradit. Ale nemůžou nám vyčítat, že bychom nemakali, nebo nedodržovali systém. Nemáme teď lehkou ruku, abychom využili naše šance.

Do konce základní části chybí pár zápasů. Je možné zlikvidovat šestibodovou ztrátu během šesti utkání, když týmy kolem vás mocně finišují?

Bude to nesmírně těžké. I když vyhrajeme všechny zápasy, tak další mužstva se naopak musí dostat do krize. Už je v tom i trocha ironie. Občas si říkáme, že by bylo lepší hrát špatně a nějak ty body urvat. My ale máme pocit, že hrajeme dobře, makáme. Když se ale nevyhrává, tak je to špatné. Musíme věřit, že se to otočí a uvidíme na konci dubna, jak na tom budeme.

...

Celý rozhovor na www.sport.cz ZDE31. prosinec 2014V posledním letošním utkání prohráli New Jersey Devils na ledě týmu Detroit Red Wings 1:3.

30. prosinec 2014Hokejisté New Jersey Devils zvítězili nad týmem Pittsburgh Penguins 3:1.

Archív novinek ...