28. duben 2013 / TÝDENNÍ REKAPITULACE (18.-27. dubna)

Flyers vs. Devils

Čtvrtek, 18. dubna 2013

Výsledek: Flyers 0 - Devils 3

Ďáblové před tímto zápasem věděli, že jakékoliv další bodové zaváhání by znamenalo nepostup do play off. Se stejným vědomím nastupovali do zápasu domácí Flyers, o to byl tento souboj dvou rivalů pikantnější. První třetina byla vyrovnaná, New Jersey mělo jednu gólovou šanci a Philadelphia na druhé straně trefila brankovou konstrukci, ale nakonec byl po 20 minutách stav 0-0. Ve druhé části trefilo New Jersey nejprve tyčku díky nenápadné Harroldově střele, ale už v 26. minutě byl stav 1-0 pro hosty díky souhře R. Cartera a S. Gionty. Hráči Flyers poté dopravili puk až do brány Devils, ale gól nebyl uznán, protože Voráček puk za brankovou čáru kopl. Ve třetí třetí ještě New Jersey dalo další dva góly, (M. D'Agostiny a A. Henrique do prázdné brány) a tak konečný stav byl 3-0 pro NJD. Flyers tedy ztratili šanci na postup do play off především díky výbornému výkonu M. Brodeura, který byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Devils vs. Panthers

Sobota, 20. dubna 2013

Výsledek: Devils 6 - Panthers 2

New Jersey vstoupilo do tohoto zápasu špatně, protože krátce po začátku zápasu už prohrávali 2-0. V 15. minutě hráli Devils přesilovku a Patrik Eliáš prokličkoval půlku hřiště, dokázal si poradit se čtyřmi bránícími hráči Panthers a zavěsil puk do brány. Po pár minutách druhé třetiny byl stav 2-2 díky souhře D. Clarksona a #26, který vstřelil svůj druhý gól v zápase. Tyto dvě Patrikovy trefy nastartovaly hráče Devils, kteří do konce zápasu přidali další čtyři branky a konečné skóre tedy bylo 6-2 pro domácí New Jersey, které stále živilo naděje na Play off. První hvězdou zápasu byl vyhlášen právě Patrik, který nastartoval obrat Ďáblů.

Patrik po zápase řekl: „Probudili jsme se trochu pozdě, prvních pět deset minut, jsme nehráli vůbec nic. Potom nás vrátila do hry využitá přesilovka, ve druhé a třetí třetině jsme už převzali kontrolu nad utkáním.

Rangers vs. Devils

Neděle, 21. dubna 2013

Výsledek: Rangers 4 - Devils 1

Zápas těchto dvou rivalů v Madison Square Garden v NYC byl pro fanoušky plný očekávání. Pokud by tým z New Jersey vyhrál, velice by se přiblížil boji o Stanley Cup, pokud by ovšem zápas nezvládl, tak by skončil po základní části a Rangers by šli dál do vyřazovací části. Už po 34 sekundách dali domácí „Jezdci“ první a trochu kuriózní gól zpoza branky. V 12. minutě byl stav už 2-0 pro NYR, a když v půlce zápasu zvýšil T. Pyatt na 3-0, tak situace byl pro Ďábly kritická. V 46. minutě dal svůj druhý gól v zápase kapitán Rangers R. Callahan. V čase 53:30 dal snižovací branku na 1-4 A. Loktionov, ale na víc se už bohužel New Jersey nezmohlo a po konci zápasu odcházeli jejich hráči z ledu frustrovaní, zatímco hráči Rangers slavili postup.

Devils vs. Canadiens

Úterý, 23. dubna 2013

Výsledek: Devils 3 - Canadiens 2

Devils zbývalo odehrát poslední tři utkání, v nichž už věděli, že do play off nepostoupí, a tak hráli „pouze“ o čest a konečné umístění v tabulce. Hned v prvním z těchto tří zápasů přivítali doma v Newarku Montreal. V 14. minutě hrálo NJD přesilovku, kterou využilo a šlo do vedení 1-0. T. Zajac našel krásně před brankou nehlídaného Patrika Eliáše, který chladnokrevně zakončil. Krátce po začátku druhého dějství bylo skóre už 3-0 pro domácí tým. Canadiens se do konce zápasu zmohli jenom na dvě branky, z nichž jedna padla až 21 sekund před koncem. New Jersey tedy vyhrálo 3-2 a druhou hvězdou zápasu byl vyhlášen Patrik Eliáš.

Devils vs. Penguins

Čtvrtek, 25. dubna 2013

Výsledek: Devils 3 - Penguins 2

V první třetině tohoto zápasu měli více střel na branku jednoznačně domácí NJD, ale po 20 minutách byl stav 1-0 prp „Pens“. Když se ve 35. minutě trefil v přesilovce J. Jokinen na 0-2, tak moc věcí nenasvědčovalo tomu, že by Devils tento zápas vyhráli. V 39. minutě ale Patrik našel velice pěknou přihrávkou nikým nehlídaného T. Zajace, který snížil na 1-2. Tři minuty po začátku posledního dějství už bylo skóre 2-2 díky D. Clarksonovi, kterému na branku nahrálo #26. V 54. minutě Ďáblové dokonali obrat, protože I. Kovalčuk vstřelil puk do brány Pittsburghu. Devils se tak loučili s domácí vyprodanou arénou výhrou 3-2 nad silnými Penguins. Patrik byl vyhlášen potřetí za sebou hvězdou zápasu.

Pátek, 27. dubna 2013

Výsledek: Rangers 4 - Devils 0

Není moc věcí, co napsat k tomuto poslednímu zápasu sezóny. Před naplněnou MSG zaslouženě vyhráli domácí Rangers, kteří hráli po celý zápas velice dobře. V tomto posledním zápase si M. Brodeur sedl na střídačku a nechal chytat svého kolegu J. Hedberga, který nakonec pustil čtyři góly (2x od R. Nashe a jednou od R. Callahana a D. Stepana). Konečný stav, který svítil po utkání na kostce nad ledem byl 4-0.

(Matěj Drtina)

31. prosinec 2014V posledním letošním utkání prohráli New Jersey Devils na ledě týmu Detroit Red Wings 1:3.

30. prosinec 2014Hokejisté New Jersey Devils zvítězili nad týmem Pittsburgh Penguins 3:1.