česky english  New Jersey Devils


13. duben 2009 / PATRIK ELIÁŠ SPOLU S ĎÁBLY MÍŘÍ DO PLAY-OFF


NJ Devils odehráli v sobotu v noci poslední zápas základní části letošní sezóny, ve kterém na domácím ledě porazili Carolina Hurricanes 3 : 2. Ďáblové se již po osmé stali nejlepším týmem v Atlantické divizi a díky třetímu místu ve Východní konferenci se s Hurikány utkají i v prvním kole zápasů play-off, které bude zahájeno 15. dubna.

Patrik Eliáš odehrál druhý zápas po osmidenní pauze, kdy léčil svalové zranění a ukázal, že je opět v dobré kondici. V základní části nastoupil do 77 zápasů, ve kterých zaznamenal 31 gólů a 47 asistencí. Jako neproduktivnější český hráč NHL skončil na 20. místě.

Za 13 sezón v NHL Patrik Eliáš a jeho Ďáblové v play-off nikdy nechyběli. V bojích o Stanley Cup odehrál Patrik celkem 126 zápasů, ve kterých nasbíral 110 bodů za 39 gólů a 71 přihrávek. V 6 zápasech dal vítězný gól a držitelem Stanleyova poháru se stal dvakrát, a to v sezónách 1999/ 2000 a 2002/2003.

"Bude to velmi zajímavá a vyrovnaná série. Tým Carolina Hurricanes je velmi rychlý, technicky dobře vybavený, mají dobrou rovnováhu ve složení útoků. Oba týmy mají téměř stejný počet hráčů, kteří získali Stanley Cup a tito hráči velmi dobře vědí, co zápasy play-off obnáší a na utkání budou velmi dobře připraveni. Silnou stránkou Hurricanes jsou hlavně přesilové hry, na které musíme dávat pozor. Náš tým musí získat zpět lehkost a zdravé sebevědomí,je proto důležité začít sérii vítězstvím, což by nám po psychické stránce velmi pomohlo" řekl před zahájením prvního zápasu play-off Patrik Eliáš, který proti Hurricanes odehrál 37 zápasů, ve kterých nasbíral 34 bodů. (pd)



31. prosinec 2014V posledním letošním utkání prohráli New Jersey Devils na ledě týmu Detroit Red Wings 1:3.

30. prosinec 2014Hokejisté New Jersey Devils zvítězili nad týmem Pittsburgh Penguins 3:1.

Archív novinek ...